vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir

Vajinismus nedenlerinden büyük tek kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan aynı durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, az hatalı mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız çeşidinden beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına oluşturan olur.

Bunlar nedir? Çok ziyade misal verebiliriz. Klasik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın ziyade olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye derecede korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, sulp sağtöre kuralları, eşeysel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar özgü kötü, çekinilmesi gereken yalnız hâl olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da doğru onaylama eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta ve bu pozisyon hakikatte olmayan muhatara okunuşu endişe halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken ön sevişmede yalnız problem yokken ve bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken tam o sırada bu his okunuşu ruh durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene yine ehliyetli ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile ancak engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hatalı sonuç ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan paradigma verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok küçük olduğunu söylemesi. netice 8 bayram vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı bir mesaj, hangi makro endişe okunuşu korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde hamile kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu cinsî yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve ucu ucuna gibi algılanır amma esneme özelliği sebebiyle 3-6 kg a derecesinde bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini eşeysel ilişkiye anık hissedip, eşeysel ilişkiye girmek istiyor amma koca eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik hissetmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın hepsi ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 bülten vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz aynı 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada ehliyetli tersi durumlar daha aşkın da oluyor bayan evlenmeden birlikte sürdürmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu vaziyet evlenince de henüz aldırmaz olsada, kasması ki hafif derecede kassa birlikte eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse üstelik sancılı ağrılı prblemli aynı münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve korku cinsel ilişkinin hijyenik ancak şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka müşterek vajinismus hastamız ilk ilişkisinde çabucak aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu bir kez filmde,yoğun kar yağışı nedeniyle doğum eylemi çeken sadece parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor ve doğum güçlü kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi gebe kalmaktan korkuyorum idi. Hasta cinsî ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun fazla güçlükle olacağını düşündüğünden dolayı eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 bayram vajinismusa tarik açtığını göreceksiniz.Başka müşterek vajinismus hastamız sıhhat personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı senevi vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O miktarda fazla numune var ki, lakin hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hatalı ileti vermesi sonucu temas simultane kasılma, geriye artan değersiz bir kez kısmında ise, anatomik ancak müşkül kelime konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsel ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bayram evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim devir hayatımın genişlik önemli, işaret özel haset olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sancılı eş devre geçiyorum. taşkın korku, endişe, kararsızlık bütünü bir arada. Eşimin yüzüne beslemek bile istemiyorum. Kendimi suçlu ve mahcup hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. beli ben kendime inanıyorum, kontrol edin güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim müteheyyiç ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar haset yepyeni, ongun yalnız hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz amacıyla başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *